Çok dondurma tattık, kendi dondurmamızı yarattık!

Categories: Uncategorized

Çok dondurma tattık, kendi dondurmamızı yarattık!

Nerede doğduğu hakkında çeşitli rivayetlerin olduğu renkli lezzet toplarının, ilk olarak Çin’de bulunduğu ve 3 bin yıl önce buzlu içeceklerin oldukça popüler olduğu dönemde, süt ve karın bir araya gelmesiyle, ilk dondurmanın Tang Hanedanı tarafından yapıldığı öne sürülüyor. Ardından Marko Polo’nun Çin’den gelirken beraberinde getirdiği buzlu içecek tariflerini Venedik’e sunmasıyla, Avrupa’nın dondurma ile tanışmış olduğu da söylentiler arasında. İkinci bir rivayet ise, boğazına düşkün Roma İmparatoru Neron’un çeşnicibaşlarından birinin, dağın zirvesinden topladığı karların üzerine bal ve meyve parçalarını dökmesiyle lezzetli bir tatlı hazırlayıp, Neron’a sunması ile dondurmanın ortaya çıktığı yönünde.

Dondurmanın kökenini tam olarak bilmesek de en iyi dondurma nasıl yapılırın peşine düştük ve sizin için kendi  dondurma üretimimizi yaptık. Dondurmalarımız, titiz bir damak zevki testinden geçip binlerce farklı lezzet arasından seçildi. Bu eleme dondurma serüvenimizin sadece başıydı. Size layık olan en iyi lezzeti üretmek için mutfakta da çalışmalarımız son hızıyla devam etti ve “Bir dondurma ne kadar güzel olabilir?” sorusunun cevabı niteliğinde lezzet toplarımız nihayet menümüzde yerini aldı.

Bizim çok severek ve özenle hazırladığımız dondurmalarımızı, bizce siz de çok seveceksiniz. Lezzeti yerinde deneyimlemeniz için Coffee Mode’a bekliyoruz!

3

 

dondurmanin-bilinmeyen-faydalari-5808259

4

Author: coffeemode