Neden Franchise

franchise

Neden franchise ve neden Coffee Mode franchising?

Franchise nedir?

Franchise veya franchising, bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.

Franchising sisteminin modern toplumlarda hızlı yaygınlaşmasındaki en önemli etken, hem alana, hem de verene sağladığı benzersiz avantajlardır. Bunlar;

Kendi işini kurmak; Franchise alan, kendi işinin patronu olurken riskleri de en aza indirmiş olur.

Sistemin parçası olmak; Franchise alan, kendini ve çalışmalarını marka ve sistem ile bütünleştirir.

Denenmiş, kanıtlanmış; Franchise alan, giriştiği işin geleceği konusunda endişe taşımamaktadır. Önceden başka  pazarlarda denenmiş, başarılı olunmuş, tüketiciler tarafından tutulan, fiyatının kabul gördüğü kanıtlanmış bir işe girişmektedir.

Tanınmış marka; Satılan ürün veya hizmetin potansiyel müşteriler tarafından derhal fark edilmesi, hatırlanması, tercih edilmesi, marka sayesinde olmaktadır

Yüksek standartlar; Franchise işletmeler çoğunlukla sektörlerinin üstünde ürün ve hizmet standartları getirmektedirler.

Maliyet ; Düşük maliyetle tek tip dizayn ve dekorasyon imkanına sahip olur ve toplu satın almanın sağladığı maliyet avantajından faydalanılır.

Doğru lokasyona yatırım; Bölgeler iyi analiz edilir ve doğru yer seçiminde profesyonel destek alınır.

Marka algısı; Benzersiz algılamasıyla rekabetçi fiyatlandırmadan kurtulur ve taklitlerden korunur ve İhtiyacınız olduğunda size her türlü yardımı sağlayacak bir ekip desteği var.